Lähtevien lentojen aikataulu kohteesta Port Columbus International Airport, OH (CMH)

cccc 1. elokuuta 2021*
Lentoreitti
Lähtöaika
Lentokone
Port Columbus International Airport, OH - Atlantan kansainvälinen lentoasema
05:35
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Aeroméxico (DL891)
Port Columbus International Airport, OH - Chicago O'Hare
06:00
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA3441), United Airlines (CM1794), Copa Airlines (NZ2206)
Port Columbus International Airport, OH - Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, FL
06:00
32N
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK445)
Port Columbus International Airport, OH - Phoenix - Sky Harbor International Airport
06:00
Boeing 738
Lentoyhtiö (Lennon numero): Alaska Airlines (AA1958), EVA Airways (AS6192)
Port Columbus International Airport, OH - Denver
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3239)
Port Columbus International Airport, OH - Albuquerque Sunport
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3239)
Port Columbus International Airport, OH - Baltimore-Washington International-Thurgood Marshall Airport, MD
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3239)
Port Columbus International Airport, OH - Charleston-SC
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3239)
Port Columbus International Airport, OH - Chicago Midway International Airport, IL
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3239)
Port Columbus International Airport, OH - Houston-Hobby, Airport, TX
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3239)
Port Columbus International Airport, OH - Baltimore-Washington International-Thurgood Marshall Airport, MD
06:00
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN712)
Port Columbus International Airport, OH - Orlando International Airport, FL
06:05
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN510)
Port Columbus International Airport, OH - San Juan - Luis Muñoz Marín International Airport
06:05
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN510)
Port Columbus International Airport, OH - Philadelphia International Airport, PA
06:08
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4856)
Port Columbus International Airport, OH - New York - La Guardia Airport, NY
06:21
Embraer E70
Lentoyhtiö (Lennon numero): Westjet (DL5598)
Port Columbus International Airport, OH - Charlotte Douglas International Airport, NC
06:27
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA3951)
Port Columbus International Airport, OH - Minneapolis - St. Paul International Airport, MN
06:30
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Aeroméxico (DL2397), Westjet (AM3551)
Port Columbus International Airport, OH - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
06:30
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA6154)
Port Columbus International Airport, OH - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
06:36
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL5639), Aeroméxico (AM4145), Westjet (WS8375)
Port Columbus International Airport, OH - Chicago O'Hare
06:42
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): Alaska Airlines (AA4476), Japan Airlines (AS6493), Royal Brunei Airlines (JL7497)
Sivu 1 / 7

Saapuvien lentojen aikataulu kohteessa Port Columbus International Airport, OH (CMH)

cccc 1. elokuuta 2021*
Lentoreitti
Lähtöaika
Lentokone
Las Vegas - McCarran International Airport, NV - Port Columbus International Airport, OH
06:20
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK306)
Norfolk, Virginia - Port Columbus International Airport, OH
08:30
Embraer E90
Lentoyhtiö (Lennon numero): Mid-Sea Express (MX406)
Fort Myers-Southwest Florida Reg-FL - Port Columbus International Airport, OH
08:35
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3830)
New York - La Guardia Airport, NY - Port Columbus International Airport, OH
09:14
Embraer E70
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4846)
Orlando International Airport, FL - Port Columbus International Airport, OH
09:14
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK1216)
New York Newark Liberty - Port Columbus International Airport, OH
09:15
CR5
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA4522)
Orlando International Airport, FL - Port Columbus International Airport, OH
09:20
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3681)
Chicago O'Hare - Port Columbus International Airport, OH
09:23
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA3554), United Airlines (NZ2199)
Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, FL - Port Columbus International Airport, OH
09:35
7M8
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN4789)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Port Columbus International Airport, OH
09:36
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): Westjet (DL5795)
Atlantan kansainvälinen lentoasema - Port Columbus International Airport, OH
09:49
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Aeroméxico (DL909)
New York - La Guardia Airport, NY - Port Columbus International Airport, OH
09:55
Embraer E70
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL5780), Westjet (WS6997)
Atlantan kansainvälinen lentoasema - Port Columbus International Airport, OH
10:05
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN2456)
Charlotte Douglas International Airport, NC - Port Columbus International Airport, OH
10:20
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4165)
Minneapolis - St. Paul International Airport, MN - Port Columbus International Airport, OH
10:25
Canadair CR9
Lentoyhtiö (Lennon numero): Westjet (DL5049)
Philadelphia International Airport, PA - Port Columbus International Airport, OH
10:37
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4888)
Dallas-Fort Worth International Airport, TX - Port Columbus International Airport, OH
11:01
Boeing 738
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA1279)
Baltimore-Washington International-Thurgood Marshall Airport, MD - Port Columbus International Airport, OH
11:15
Boeing 73H
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN3672)
Washington DC - Ronald Reagan National Airport, VA - Port Columbus International Airport, OH
11:22
Canadair CR9
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA5196)
Denver - Port Columbus International Airport, OH
11:25
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN4852)
Sivu 1 / 7

Lentokenttä Port Columbus International Airport, OH (CMH)

  • URL: Port Columbus International Airport, OH (CMH)
  • Aikavyöhyke: GMT -5
  • Palvelupuhelin: +1 614 239-4000
  • Osoite: Port Columbus International Airport, 4600 International Gateway, Columbus, OH 43219, USA
  • Käyttäjä: Columbus Regional Airport Authority
  • lähistöllä sijaitsevat kaupungit: Columbus (10 km)
  • Lennot viikonpäivien mukaan: maanantaina (15.12%), tiistaina (14.39%), keskiviikkona (14.55%), torstaina (14.97%), perjantaina (15.30%), lauantaina (11.19%), sunnuntaina (14.49%)
  • Muut kirjoitusasut: Columbus-OH, Колумбус (Огайо), كولومبوس، أوهايو, קולומבוס-אוהיו, コロンバス (オハイオ州), 콜럼버스 (오하이오 주), कोलंबस, ओहायो, โคลัมบัส (รัฐโอไฮโอ), 哥倫布 (俄亥俄)

Suosituimmat lentokohteet kohteesta Port Columbus International Airport, OH (viikottaisten lentojen suhteellinen osuus )


Huippulentoyhtiöt (Lähtevien/laskeutuvien koneiden osuus)

  1. Southwest Airlines (988, 20,04 %)
  2. American Airlines (527, 10,69 %)
  3. Westjet (403, 8,18 %)
  4. Virgin Atlantic Airways (276, 5,60 %)
  5. United Airlines (263, 5,34 %)
  6. Aeroméxico (205, 4,16 %)
  7. Delta Air Lines (185, 3,75 %)
  8. KLM (162, 3,29 %)
  9. Virgin Australia (156, 3,16 %)
  10. Korean Air (122, 2,48 %)
  11. muut (33,31 %)


Tilastolliset säätiedot kohteelle Port Columbus International Airport, OH

Tammi
Helmi
Maalis
Huhti
Touko
Kesä
Heinä
Elo
Syys
Loka
Marras
Joulu
2.6
5.2
11.8
18.7
23.4
28.2
31.4
30.4
26.0
19.8
12.0
4.6
-2.4
0.1
6.2
12.6
17.6
22.3
25.2
24.0
19.9
13.6
6.7
-0.1
-7.5
-5.1
0.6
6.5
11.7
16.2
19.0
17.7
13.9
7.5
1.4
-4.9