Lähtevien lentojen aikataulu kohteesta Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX (IAH)

cccc 7. huhtikuuta 2020*
Lentoreitti
Lähtöaika
Lentokone
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Minneapolis - St. Paul International Airport, MN
14:15
221
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL2640), KLM (AM4115), Aeroméxico (KL6425), Virgin Atlantic Airways (VS1514), Westjet (WS7282)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Denver
14:19
Airbus 321
Lentoyhtiö (Lennon numero): Frontier Airlines (F9243), Volaris (Y42034)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Phoenix - Sky Harbor International Airport
14:20
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA1798), United Airlines (NZ6873)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Monroe, La
14:20
Embraer ERJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA4314), United Airlines (NZ6309)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Raleigh-Durham International Airport , NC
14:20
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA6312), United Airlines (NZ6550)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - El Paso-TX
14:20
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA6323), United Airlines (AC4554)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Nashville International Airport, TN
14:20
Boeing 73G
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA1863), United Airlines (NZ6372)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Seattle-Tacoma
14:20
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA649)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Huntsville-AL
14:20
Canadair CRJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA5422), Air New Zealand (AC3702), ANA All Nippon Airways (NH7068), United Airlines (NZ6356)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, FL
14:20
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA606), United Airlines (AD7059), Azul Brazilian Airlines (NZ6611)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - San Antonio International Airport, TX
14:20
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA2105), United Airlines (AC3822)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Santa Ana - Orange County Airport, CA
14:20
Airbus 320
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA1436)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Baton Rouge, LA
14:20
Embraer ERJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA4211)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Minneapolis - St. Paul International Airport, MN
14:20
Canadair CR7
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA6378), United Airlines (NZ6753)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - College Station-Bryan, TX
14:20
Embraer ERJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA4050), United Airlines (NZ9754)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Brownsville,TX
14:20
Embraer ERJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA4008), United Airlines (AC3231)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Oklahoma City, OK-Will Rogers World
14:20
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA6024), United Airlines (NZ6802)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Mexico City-Juarez International
14:20
Boeing 73G
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA1090), ANA All Nippon Airways (NH7054), United Airlines (NZ9934)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Austin-Bergstrom International Airport, TX
14:21
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA6088), Air New Zealand (AC5193), United Airlines (NZ6341)
Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX - Monterrey
14:21
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA6117), United Airlines (AC3915)
Sivu 1 / 17

Saapuvien lentojen aikataulu kohteessa Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX (IAH)

cccc 7. huhtikuuta 2020*
Lentoreitti
Lähtöaika
Lentokone
Lontoo Heathrow - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:05
Boeing 777
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA879), Austrian Airlines (AC5929), Lufthansa (LH7623), Brussels Airlines (LX3054), Swiss International Air Lines (OS7809), United Airlines (SN9078)
Philadelphia International Airport, PA - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:10
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4664)
Panama City-Tocumen International - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:20
Boeing 738
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA1031), Copa Airlines (CM1931)
Monterrey - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:21
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA6274), Lufthansa (AC3929), United Airlines (LH7932)
Lontoo Heathrow - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:25
Boeing 777
Lentoyhtiö (Lennon numero): Aer Lingus Irish Airlines (BA195), American Airlines (AA6156), British Airways (AY5495), Finnair (EI8895), Iberia (IB7390)
Singapore Changi - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:30
Airbus 359
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (SQ52), Singapore Airlines (NZ3302), TAP Air Portugal (TP8434), Virgin Atlantic Airways (VA5652), Virgin Australia (VS7967)
Lubbock, TX - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:30
Canadair CRJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA5542), Air New Zealand (AC3436), Lufthansa (CM1505), United Airlines (LH8702), Copa Airlines (NZ6436)
Manchester - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:30
Airbus 359
Lentoyhtiö (Lennon numero): Singapore Airlines (SQ52)
Calgary International Airport-Banff - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:34
Canadair CR9
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (AC8102), United Airlines (UA8404)
Amsterdam - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:35
Boeing 777
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA21), Austrian Airlines (AC4997), Lufthansa (LH7987), Swiss International Air Lines (LX3000), United Airlines (OS7731)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:43
221
Lentoyhtiö (Lennon numero): Korean Air (DL2941), Delta Air Lines (AM3945), Aeroméxico (KE3369), Westjet (WS7554)
San Luis Potosi - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:47
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA6180)
New York Newark Liberty - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:48
32B
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK703)
Queretaro - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:48
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA6176), United Airlines (AC3930)
Leon-Bajio - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:51
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA6227), United Airlines (AC3908)
Mexico City-Juarez International - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:55
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA1089), United Airlines (NZ9945)
Huntsville-AL - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:55
Embraer ERJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA4318), Air New Zealand (AC3703), United Airlines (NZ6324)
San Francisco - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:55
Boeing 752
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air New Zealand (UA2396), United Airlines (NZ9193)
El Paso-TX - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:55
Embraer ERJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (UA3982), Air New Zealand (AC4555), Lufthansa (LH8664), United Airlines (NZ9787)
Las Vegas - McCarran International Airport, NV - Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX
14:58
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA1402)
Sivu 1 / 17

Lentokenttä Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX (IAH)

  • URL: Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX (IAH)
  • Aikavyöhyke: GMT -6
  • Palvelupuhelin: +1 281 233-1234 (Media Hotline)
  • Osoite: Houston - George Bush Intercontinental Airport, 2800 North Terminal Road, Houston, TX 77032, USA
  • Käyttäjä: Houston Airport System
  • lähistöllä sijaitsevat kaupungit: Houston (25 km), Pasadena (35 km)
  • Lennot viikonpäivien mukaan: maanantaina (14.73%), tiistaina (14.36%), keskiviikkona (14.21%), torstaina (14.49%), perjantaina (14.67%), lauantaina (12.93%), sunnuntaina (14.61%)
  • Muut kirjoitusasut: Hyuston, Hiustonas, Hjūstona, Hjuston, Г’юстан, Х'юстон, Хьюстон, Хјустон, Х'юстан, Хюстън, Χιούστον, ہیوسٹن, هيوستن, هیوستون, Հյուսթոն, ჰიუსტონი, יוסטון, היוסטן, હ્યુસ્ટન, ह्युस्टन, ஹியூஸ்டன், హ్యూస్టన్, ഹ്യൂസ്റ്റൺ, হিউস্টন, ฮิวสตัน, ヒューストン, 휴스턴, 休斯敦

Suosituimmat lentokohteet kohteesta Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX (viikottaisten lentojen suhteellinen osuus )


Huippulentoyhtiöt (Lähtevien/laskeutuvien koneiden osuus)

  1. Air New Zealand (5753, 21,14 %)
  2. United Airlines (3441, 12,64 %)
  3. Air Canada (2948, 10,83 %)
  4. Copa Airlines (1556, 5,72 %)
  5. ANA All Nippon Airways (898, 3,30 %)
  6. Lufthansa (899, 3,30 %)
  7. Thai AirAsia (562, 2,06 %)
  8. Spirit Airlines (398, 1,46 %)
  9. Westjet (359, 1,32 %)
  10. Aeroméxico (322, 1,18 %)
  11. muut (37,05 %)


Tilastolliset säätiedot kohteelle Houston - George Bush Intercontinental Airport, TX

Tammi
Helmi
Maalis
Huhti
Touko
Kesä
Heinä
Elo
Syys
Loka
Marras
Joulu
16.7
18.3
22.2
25.6
28.9
32.2
33.3
33.9
31.1
27.2
21.7
17.2
12.6
13.9
16.9
20.7
24.6
17.9
28.8
28.9
26.6
22.4
16.4
13.6
6.7
7.8
12.2
15.6
18.9
22.2
23.3
23.3
21.1
16.1
11.1
7.2