Lähtevien lentojen aikataulu kohteesta Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI (DTW)

cccc 17. helmikuuta 2020*
Lentoreitti
Lähtöaika
Lentokone
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Boston Logan
18:07
Airbus 320
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL1082), KLM (KL5060), Virgin Atlantic Airways (VS4208)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, FL
18:08
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL2208), Delta Air Lines (AF2353), KLM (KL5520), Virgin Atlantic Airways (VS1679)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Tampa International Airport, FL
18:09
Boeing 739
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL728), KLM (KL5052), Virgin Atlantic Airways (VS1817)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Pariisi Charles de Gaulle
18:10
Airbus 333
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL98), Delta Air Lines (AF3605), KLM (KL6161), Virgin Atlantic Airways (VS3976)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Las Vegas - McCarran International Airport, NV
18:10
Airbus 321
Lentoyhtiö (Lennon numero): Korean Air (DL1490), Delta Air Lines (KE3480), KLM (KL6984), Virgin Atlantic Airways (VS1699)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Denver
18:10
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK975)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Lontoo Heathrow
18:19
Airbus 332
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL16), Delta Air Lines (VS4038), KLM (AF3639), Virgin Atlantic Airways (KL6077)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Seattle-Tacoma
18:20
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Alaska Airlines (AS793), Japan Airlines (JL6367)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Amsterdam
18:24
Airbus 359
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL134), KLM (KL6119), Virgin Atlantic Airways (VS3930)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Toronto Pearson
18:30
Canadair CRJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air Canada (AC8922), Turkish Airlines (TK8661), United Airlines (UA8053)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - New York - La Guardia Airport, NY
18:39
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4708)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, FL
18:39
32B
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK845)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - New York Newark Liberty
18:42
E7W
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA3748)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Jacksonville, Florida
18:46
32N
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK1467)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Boston Logan
18:53
Embraer E90
Lentoyhtiö (Lennon numero): Emirates Airline (B61336), Qatar Airways (EK6030), Turkish Airlines (HA2148), JetBlue Airways (QR4239), Hawaiian Airlines (TK8910)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Austin-Bergstrom International Airport, TX
19:10
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK965)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Amman - Queen Alia International Airport
19:15
Boeing 787
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (RJ268), Royal Jordanian (AA7204)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Montréal-Pierre Elliott Trudeau International Airport
19:15
Boeing 787
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (RJ268), Royal Jordanian (AA7204)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - St. Louis - Lambert International Airport
19:15
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN1227)
Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI - Little Rock, AR
19:15
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN1227)
Sivu 1 / 7

Saapuvien lentojen aikataulu kohteessa Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI (DTW)

cccc 17. helmikuuta 2020*
Lentoreitti
Lähtöaika
Lentokone
New York - La Guardia Airport, NY - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:12
Embraer E75
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA4708)
Boston Logan - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:13
Embraer E90
Lentoyhtiö (Lennon numero): TAP Air Portugal (B61237), Emirates Airline (EK6295), Qatar Airways (HA2417), JetBlue Airways (QR4240), Hawaiian Airlines (TP4287)
West Palm Beach-FL - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:14
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK1226)
Dallas-Fort Worth International Airport, TX - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:22
Boeing 738
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA315), Qantas Airways (QF4745)
Amsterdam - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:28
Airbus 333
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL139), KLM (KL6019), Virgin Atlantic Airways (VS3967)
White Plains-NY - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:30
Canadair CR9
Lentoyhtiö (Lennon numero): Delta Air Lines (DL4109)
Pariisi Charles de Gaulle - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:30
Boeing 772
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (AF378), ALITALIA (AZ2632), Delta Air Lines (DL8572), KLM (KL2268), Tarom (RO9515), Virgin Atlantic Airways (VS6754)
Orlando International Airport, FL - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:30
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK770)
Atlantan kansainvälinen lentoasema - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:30
32A
Lentoyhtiö (Lennon numero): Spirit Airlines (NK770)
Charlotte Douglas International Airport, NC - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:31
Canadair CR9
Lentoyhtiö (Lennon numero): American Airlines (AA5646)
Atlantan kansainvälinen lentoasema - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:32
Airbus 321
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL3055), Delta Air Lines (AF2620), KLM (G38162), Gol Transportes Aéreos (KL5938), Virgin Atlantic Airways (VS1864)
Monterrey - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:34
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL749), Korean Air (AF2581), Delta Air Lines (AM5069), KLM (KE7582), Aeroméxico (KL6421)
San Francisco - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:38
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): United Airlines (UA2363)
Mexico City-Juarez International - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:38
Airbus 319
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL512), Korean Air (AF2571), Delta Air Lines (AM5007), KLM (KE7586), Aeroméxico (KL7939)
Austin-Bergstrom International Airport, TX - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:40
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN1227)
Los Angeles International Airport, CA - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:40
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN1227)
New Orleans-La - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:40
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN1227)
Nashville International Airport, TN - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:40
Boeing 73W
Lentoyhtiö (Lennon numero): Southwest Airlines (WN1227)
Ottawa Macdonald-Cartier International Airport - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:48
Canadair CRJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL5046), Delta Air Lines (AF5781), KLM (KL6663), Westjet (WS7679)
Saginaw MBS Int. Airport - Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI
18:49
Canadair CRJ
Lentoyhtiö (Lennon numero): Air France (DL3683), Delta Air Lines (AF2649), KLM (KL8257)
Sivu 1 / 9

Lentokenttä Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI (DTW)

  • URL: Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI (DTW)
  • Aikavyöhyke: GMT -5
  • Palvelupuhelin: +1 734 AIRPORT ; +1 734 942-3550
  • Osoite: Detroit Metropolitan Wayne County Airport, L.C. Smith Terminal - Mezzanine, Detroit, MI 48242, USA
  • Käyttäjä: Wayne County Airport Authority
  • lähistöllä sijaitsevat kaupungit: Windsor ON (29 km), Detroit (29 km), Ann Arbor (31 km), Warren (40 km), Sterling Heights (49 km), Toledo (63 km), Flint (93 km)
  • Lennot viikonpäivien mukaan: maanantaina (15.09%), tiistaina (14.14%), keskiviikkona (14.38%), torstaina (14.68%), perjantaina (15.01%), lauantaina (12.21%), sunnuntaina (14.49%)
  • Muut kirjoitusasut: Detroit Metropolitan Wayne County Airport, Детройт (Мичиган), ديترويت، ميشيغان, Ντιτρόιτ, 디트로이트, डेट्राइट, मिशिगन, דטרויט, デトロイト, ดีทรอยต์, 底特律, Дэтройт, دیترویت, დეტროიტი, Детроит, डेट्रॉईट, דעטרויט, Դետրոյթ, डेट्रॉइट

Suosituimmat lentokohteet kohteesta Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI (viikottaisten lentojen suhteellinen osuus )


Huippulentoyhtiöt (Lähtevien/laskeutuvien koneiden osuus)

  1. Virgin Atlantic Airways (4551, 14,11 %)
  2. KLM (4271, 13,25 %)
  3. Delta Air Lines (3888, 12,06 %)
  4. Air France (3301, 10,24 %)
  5. Aeroméxico (3245, 10,06 %)
  6. Korean Air (1743, 5,41 %)
  7. Westjet (1513, 4,69 %)
  8. Southwest Airlines (653, 2,03 %)
  9. Spirit Airlines (652, 2,02 %)
  10. China Southern Airlines (641, 1,99 %)
  11. muut (24,14 %)


Tilastolliset säätiedot kohteelle Detroit Metropolitan Wayne County Airport, MI

Tammi
Helmi
Maalis
Huhti
Touko
Kesä
Heinä
Elo
Syys
Loka
Marras
Joulu
-0.6
0.0
5.6
12.8
19.4
25.0
27.8
26.7
22.8
15.6
7.8
1.7
-2.8
-2.7
1.6
8.4
14.7
20.7
23.3
22.4
18.1
12.1
4.7
-1.2
-7.2
-7.7
-2.8
2.8
8.9
14.4
17.2
16.7
12.8
6.7
0.6
-4.4